Pomysły na dekoracje walentynkowe

Symbolem Walentynek jest oczywiście przede wszystkim serce. Właśnie serduszka pojawiają się najczęściej pośród walentynkowych dekoracji.

Zresztą również serduszka, zwykle czerwone lub różowe, ozdabiają wiele kartek walentynkowych. Zaraz po tym, kiedy w sprzedaży pojawiają się miłosne kartki również wiele sklepów ozdabia swoje wystawy romantycznymi dekoracjami. Wszystko po to, żeby przyciągnąć zakochanych szukających idealnego prezentu walentynkowego. O tego typu klientów starają się przede wszystkim sklepy z bielizną, biżuterią oraz kwiaciarnie.

Często ozdoby związane z zakochanymi i miłością pojawiają się również  w restauracjach i pubach. Oczywiście szczególnie w tych w których organizowane są imprezy walentynkowe. Oprócz serduszek z bristolu lub styropianu są tam również baloniki, kwiatki i świece. Ozdoby takie są zwykle wykonywane przez specjalnie zatrudnionych specjalistów, jednak można również podobne dekoracje zorganizować we własnym mieszaniu. Bez względu na to czy w planach jest romantyczny wieczór we dwoje czy zabawa ze znajomymi parami zawsze warto pomyśleć o walentynkowych dekoracjach. Będzie tym zabawniej jeśli zostaną zrobione wspólnie. W końcu romantyzm to nie tylko świece, muzyka i wino, ale przede wszystkim bliskość zakochanych osób.

Ciekawą formą walentynkowych ozdób może być biżuteria założona przez kobietę na wspólne świętowanie Walentynek. Kolczyki i wisiorek w kształcie serca będą wyrażać bez słów co dzieje się między dwojgiem ludzi. Oczywiście również prezent w takiej formie będzie bardzo wymowny. Zresztą motyw serca może pojawić się również na ubraniu czy bieliźnie. Warto jednak pamiętać żeby nie przesadzić z tego typu ozdobami, żeby nie było zbyt słodko…