Miłosne kartki na Walentynki

Wraz z obyczajem świętowania Dnia Zakochanych w Polsce pojawił się u nas także zwyczaj wręczania kartek walentynkowych. Już kilka tygodni przed Walentynkami można je bez problemu kupić właściwie wszędzie.

Miłosna kartka może być wręczona ukochanej osobie zamiast prezentu walentynkowego lub razem z nim. To bardzo dobry sposób wyrażenia uczuć, jeśli komuś brakuje odwagi czy umiejętności żeby powiedzieć komuś, co się do niego czuje. Często kupowane są kartki z gotowymi wierszykami walentynkowymi. Jednak na pewno warto spróbować ułożyć życzenia samemu. Czy to w formie wierszyka czy prostymi słowami specjalnie od siebie, tak przygotowane życzenia będą znacznie cenniejsze dla ukochanej osoby. W ogóle całą kartkę można przygotować samemu zamiast gdzieś ją kupować. Wystarczy kawałek bristolu i dobry pomysł. Kartkę możne ozdobić rysunkami lub coś na niej wykleić. Będzie to bardzo miły upominek, a zarazem pamiątka którą być może będą oglądały jeszcze wnuki.

Coraz bardziej popularne stają się także e-kartki. Istnieje wiele serwisów internetowych z nimi. W każdym można wybierać spośród mnóstwa kartek. Są one zwykle zabawne, na przykład w formie krótkich filmików animowanych. Inną, dość nowoczesną formą, przekazywania życzeń miłosnych są smsy walentynkowe. Oby nie wyparły całkowicie zwyczaju dawania kartek.

Zarówno kartki tradycyjne, jak i internetowe są ozdobione podobnymi motywami. Pojawiają się na nich serduszka, zdjęcia zakochanych par, róże lub zwierzątka, najczęściej są to misie. Zwykle dominującymi kolorami są czerwień i róż. To właśnie one najbardziej kojarzą się z miłością i romantycznym nastrojem. Jeżeli jednak ktoś nie przepada za taką stylistyką na pewno znajdzie nieco inną kartkę, w sam raz dla ukochanej osoby.