Wierszyki dla Zakochanych

„Na górze róże na dole fiołki, a my się kochamy jak dwa aniołki” każdy chyba zna tego typu wierszyki. Okazuje się, że mogą się one przydać, kiedy chcemy podarować komuś kartkę na Walentynki.

Bardzo dobrym pomysłem na Dzień Zakochanych jest zrobienie kartki samodzielnie. Przydadzą się do tego jakiekolwiek zdolności manualne, ale bez względu na efekt wysiłek na pewno zostanie doceniony. Tym bardziej jeżeli w środku znajda się również samodzielnie napisane życzenia. W końcu kupienie kartki z gotowym wierszykiem walentynkowym nie jest zbyt dużym wysiłkiem. Nie jest też tak romantyczne jak osobiste wpisanie wierszyka.

Jednak najbardziej romantycznym gestem będzie samodzielne wymyślenie wierszyka dla ukochanej osoby. Można uwzględnić w nim jakieś elementy, które są jej szczególnie bliskie. Można wspomnieć o wspólnych przeżyciach i pięknie spędzonych chwilach. Nawet jeśli wierszyk będzie utrzymany w humorystycznej formie może być wzruszający. Prawdziwi poeci powinni natomiast wykorzystać swój talent i napisać prawdziwy wiersz, który poruszy ukochaną lub ukochanego. W końcu nie każdy może się pochwalić, że stworzono dla niego prawdziwe dzieło sztuki.

Miłosny wiersz można podarować na tradycyjnej kartce walentynkowej albo e-kartce. Obecnie istnieje bardzo wiele serwisów internetowych z różnymi kartkami. Niektóre z nich są już wypełnione tekstem, jednak są też takie na których można napisać coś od siebie.  Ewentualnie zawsze można wysłać też walentynkowego smsa albo wyrecytować swój wiersz podczas wspólnej kolacji.

Są więc różne sposoby przekazania sobie romantycznych słów. Forma jest oczywiście istotna, ale zawsze ważniejsza jest treść. Natomiast najistotniejszy jest sam miłosny gest.